17 Ocak 2014 Cuma

Çeyrek Asırlık Yayıncıdan "Sakin" Bir Albüm   Sayısız radyo ve TV programına imza atmış olan Kerem Demircioğlu, deneyimlerini "Sakin" ismini verdiği albümüne taşıdı.

   Yapımcılığını Hakan Eren’in üstlendiği albüm, OSSİ Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan "Sakin"in müzik direktörlüğünü İlter Kalkancı yaptı. Albümdeki 8 şarkının 7’sinin söz ve müziği Kerem Demircioğlu’na ait iken "Bize Kalan Nedir" ismli şarkı ise 1981 yılında Coşkun Demir’in seslendirdiği bir, Cenk Taşkan/Özdemir Kaptan çalışması. Tüm düzenlemeler Kerem D. ve İlter Kalkancı’ya ait. İlter Kalkancı, albümün kayıt, mix ve mastering’ini de üstlendi. Tüm kayıtlar MMA Stüdyoları’nda gerçekleştirildi.

"Sakin"in en hareketli iki şarkısında Deniz Arçak ve Murat Evgin, Kerem D.’ye eşlik etti. Albüme Eflatun’da flugelhornu ve geri vokaliyle destek verdi. Ali Güven tanbur, Dilek Yüzlüer çello, Tanju Erol klarnet, Emrah Günaydın bas gitar, Abbas Karacan cajon ve conga, Kerem D. ise tüm gitarları (akustik – klasik – elektro) ve diğer tüm perküsyonları çaldı."Sakin"in ilk klibi Emre Berkün yönetiminde “Olmadı Baştan” adlı şarkıya çekildi. Klibin çekimleri Şile Kumbaba ve MMA Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. Albümün fotoğrafları yine Emre Berkün tarafından çekildi. Kartonet tasarımını ise Onur Ulutaş yaptı.


SAKİN ( iTunes - TTNet Müzik )
  1. Olmadı Baştan
  2. Bize Kalan Nedir?
  3. Ellerin Uzakta Sevgilim (Düet: Deniz Arcak)
  4. Ben Yarattım Aşkımızı
  5. Anlıyorum
  6. Bilmece (Düet. Murat Evgin)
  7. O Kadar Uzaktayız ki
  8. Ayrılanların Şarkısı

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi