16 Ocak 2014 Perşembe

Pit10 "Beni Bilmiyorsun"   Pit10, ilklere imza attığı yeni albümü "Beni Bilmiyorsun"u yayımladı!

   Müzik piyasasına; Es, Hangimiz Tertemiz, İstiklal, Şeytan, Dönmem gibi hit'leri kazandıran ünlü besteci/ aranjör Ender Çabuker, hit şarkıların formülünü RAP müzikte uygulamak hedefiyle ilk kez bir ‘RAP’ albümün prodüktörlüğünü yaptı.

   "Beni Bilmiyorsun" dijital satışa çıktığı ilk gün En Çok Satanlar listesine 1 numaradan giriş yaptı. Türkiye'de ilk kez bir RAP albümü Apple'ın geliştirdiği Mastered for iTunes formatında yayınlandı ve içinde 53 şarkı bulunuyor. Albümün tüm beste ve aranjeleri Ender Çabuker imzası taşıyor, albüme ismini veren parça ise Emre Çitil tarafından yapıldı. Pit10'a Türkiye'nin en ünlü RAP sanatçıları; “Patron, Allame, Sansar Salvo, Kamufle, Anıl Piyancı, Ais Ezhel ve Beta” 'nın düet'leri bulunuyor. Mustafa Ceceli, Emre Altuğ, Özgün, Zey ve Özay Bakır, Pit10 'a eşlik eden diğer sanatçılar.

   iTunes Exclusive versiyonunda 12 yeni şarkı ve 41 bonus şarkı olmak üzere toplam 53 track bulunuyor. Bonus trackler koleksiyon için Analog Remastering yapılarak tekrar hazırlandı. Albümdeki tüm şarkılar Apple'ın geliştirdiği şu anda var olan en kaliteli dijital format olan “Mastered for iTunes” şeklinde ve Türkiye'de “MFiT” logosu ile yayınlanan ilk Rap albümü.

 BENİ BİLMİYORSUN 

    Albümün ilk klibi Pit10'a Zey'in eşlik ettiği şarkı olan "En'derin Acılar"a Kubilay Kasap yönetmenliğinde çekildi.

Yapımcı: VE Medya Yapım
Prodüktör: Ender Çabuker
Kayıt & Mix: VE Medya Yapım Stüdyoları
Kemanlar: Gündem Yaylı Grubu
Gitar & Elektro Gitar: Gökay Semercioğlu
Bas Gitar: Birkan Şener
Perküsyon: Yaşar Akpençe
Brass Section: Göksun Çavdar (Power 3)

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi