23 Şubat 2014 Pazar

İlk Albümü "Bende Ne Varsa" ile Pelin Yılmaz!


   Profesyonel sahne hayatına 1997 yılında başlayan, bugüne kadar bir çok mekanda sahne alan ve yer aldığı projelerle(Detay) adından söz ettiren Pelin Yılmaz, ilk albümü "Bende Ne Varsa"yı müzikseverlerle buluşturuyor.

    Pelin Yılmaz'ın çalışmalarına 2011'de başladığı ve geçtiğimiz yıl tamamladığı "Bende Ne Varsa" isimli 8 şarkı ve bir versiyondan oluşan pop tarzındaki ilk albüm projesi Arpej Yapım etiketiyle yayınlandı. Albümdeki şarkıların sözleri ve 2 şarkının bestesi Okan Atakay'a, 6 şarkının bestesi Elcil Gürel Göçtü'ye ait. Mix ve mastering çalışması Utku Küçük tarafından yapıldı. Barış Özesener, Serkan Ölçer, Erdem Kınay ve Bahadır Tanrıvermiş'ten oluşan başarılı aranjörlere, stüdyoda; Erdem Sökmen, Mehmet Akatay, Sibel Gürsoy, Murat Aziret gibi usta müzisyenler eşlik etti.

   'Aşk' kavramının bir kadın üzerindeki etkilerini merkezine alan albümün ana teması, Pelin Yılmaz'ın güçlü yorumculuğuyla birleşerek, kulaklarda enfes bir tat bırakıyor. Duygusal şarkıların yanında, albüme ağırlığını koyan hareketli şarkılar da, bu anlatımı destekleyen dinamik ve keyifli unsurlar olarak duyuluyor.

    "Bende Ne Varsa"nın fotoğrafları D-Tale Art stüdyolarında Özger Bayer ve Vahap Şen tarafından çekildi. Albüm konsepti ve kartonet tasarımı da bu iki isme ait.


"BENDE NE VARSA" (iTunes - TTNet Müzik - Spotify - Deezer)
1. Kayboluyorum 
2. Çal Git 
3. Kime Ne 
4. Tül Perde 
5. Sebepsiz 
6. Kader 
7. Çivi 
8. Çok Şık 
9. Kime Ne (Radio Edit) 0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi