11 Şubat 2014 Salı

Gökhan Türkmen "En Baştan"    Yayınladığı şarkılarla zirvede yer alan Gökhan Türkmen, dört yıl aradan sonra üçüncü albümü "En Baştan"ı 3Adım Müzik etiketiyle yayımlıyor...

    Gökhan Türkmen'in hazırlıklarını titizlikle tamamladığı “En Baştan” isimli yeni albümünde toplam 13 şarkı bulunuyor. Albümdeki söz ve bestelerde kendi şarkılarının dışında Gökhan Şahin, Serhat Tekin, Ahmet Faik Dökmeci, Murat Güneş, Serdar Aslan, Serkan Söylemez, Caner Anar ve Aytaç Özgümüş gibi isimlerin imzası yer alıyor. Albümün tek cover şarkısı ise Sezen Aksu-Onno Tunç imzalı “Kurşuni Renkler”. Albümün her detayı ile ilgilenen Gökhan Türkmen, "En Baştan " isimli albümün prodüktörlüğünü uzun zamandır sahnede bir arada olduğu orkestrası “GT Band” ile birlikte yaptı.

    "En Baştan"ın ilk klibi sözleri Gökhan Şahin, müziği Gökhan Türkmen, düzenlemesi ise Atıl Aksoy imzalı "Çatı Katı" isimli şarkıya Murat Joker yönetmenliğinde çekildi. Görüntü yönetmenliğini Varol Şahin'in yaptığı klibin ön hazırlığı 2 ay sürdü. Kısa film tadında 48 saatte çeklen klipte Gökhan Türkmen'e Müjde Uzman eşlik etti. Albümün imaj fotoğraflarında Kerem Çobanlı ile, styling de ise Birsen Ölmez ile çalıştı. 
 Gökhan Türkmen albüme neden “En Baştan” ismini verdiğini ve hazırlık sürecini; "2008 yılında ilk albümümü çıkarttım ve 2014 yılına kadar ara albümler ve single projelerim ile müzik piyasasına dair ve müzikal kariyerimle ilgili çok şey öğrendim. Yıl 2014 ve üçüncü albümümü çıkartıyorum. Altı sene boyunca okudum ve şimdi kendi adıma tezimi verip mezun oluyorum. Bu yüzden şimdi “En Baştan’” ile müzikal kariyerime tecrübelerimle birlikte yeniden başlıyorum. Müzik sektöründe yer aldığım her proje ve şarkı benim için çok kıymetli ama bu albüm ile kendimi ve müziğimi en iyi şekilde ifade ettiğimi düşünüyorum" diyerek anlatıyor.

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi