23 Şubat 2014 Pazar

Teoman "Yavaş Yavaş"


   Teoman’ın “Aşk&Gurur”, “Renkli Rüyalar Oteli”, “İnsanlık Halleri”, “En Güzel Hikayem”, “Teoman 2003”, “Teoman 1996” albümlerinden özenle seçilerek hazırlanan “Yavaş Yavaş” albümü Avrupa Müzik markasıyla yayınlanıyor.

   17 şarkıdan oluşan albümün yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem, prodüktörlüğünü Teoman üstlendi. Barlas Erinç’e ait “Martılar”, müziği Calogero/Zazie’ye ait “Çoban Yıldızı”, Teoman & Deniz Özbey ortak çalışması “Kupa Kızı ve Sinek Valesi” ile müziği Teoman ve Volkan Başaran’a ait “Rapsodi İstanbul” dışında tüm söz ve müziklerde Teoman’ın imzası yer alıyor. Ozan Çolakoğlu, Alper Erinç, Volkan Başaran, Safa Hendem, Mehmet Cem Ünal, Serdar Öztop ve Sunay Özgür gibi önemli aranjörlerin düzenlemeleri yer alıyor.
  
   “Yavaş Yavaş” isimli albümü müzik marketlerde yerini alan Teoman, 9. solo albümü “Aşk & Gurur”daki “İstanbul’da” şarkısını kliplendirdi. Sözleri Teoman'a ait "İstanbul'da"nın orijinal ismi "Le Passage Des Cyclones". Şarkının orijinali ise Ane, Dominique/Maurici, Calogero Joseph/Maurici, Gioacchino imzası taşıyor. Teoman’ın özlenen performans sahnelerinin ağırlıklı olarak yer aldığı klip çekimleri, “İstanbul’da” tarihi bir binada, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde gerçekleşti.

YAVAŞ YAVAŞ ( iTunes - TTNet Müzik)
1- Haziran
2- Bana Öyle Bakma
3- Kim
4- Senden Önce Senden Sonra
5- Martılar (Söz & Müzik:Barlas Erinç)
6- Çoban Yıldızı (Müzik:Calogero/Zazie)
7- Gündüz Düşleri
8- Mektup
9- Renkli Rüyalar Oteli
10-Sessiz Eller
11-Kupa Kızı Ve Sinek Valesi (Söz & Müzik:Teoman, Deniz Özbey)
12-Aşk Kırıntıları
13-Mavi Kuş İle Küçük Kız
14-Ayna
15-Yollar
16-Rapsodi İstanbul (Müzik:Teoman & Volkan Başaran)
17-En Güzel Hikayem


0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi