3 Mart 2014 Pazartesi

Ayşe Saran ile Kavga Başladı!   Türk rock müziğine "Rüyadan Kaçış" albümüyle 2012 yılında adım atan Ayşe Saran,"Kavga Başladı" isimli ikinci albümünü On Air Müzik etiketiyle yayımlıyor.

    "Kavga Başladı"nın prodüktörlüğü, son zamanlarda rock ve metal müzik kategorisinde çalışmalarıyla dikkat çeken Össan Deneç’e ait. Albümün miksajı Arın Baykurt tarafından Jingle Jungle’da gerçekleştirilirken masteringi ise; Opeth, Soilwork, Amon Amarth, Katatonia gibi metal müziğin önemli isimlerinin de ses teknisyenliğini üstlenmiş olan Jens Bogren, İsveç’te Fascination Street Stüdyoları’nda yapıldı.

    Sözlerinde Ayşe Saran ve Harun Can'ın, müziğinde ise Össan Deneç'in imzası bulunan albümün ilk klip şarkısı "Ben Senin Gibi Biri Değilim". Senaryosu ve kurgusu Ayşe Saran’a ait olan klibin yönetmenliğini Onur Aldoğan gerçeklestirdi. Klip çekimi kapalı alanda, toplam on saat sürdü. Albümün fotoğrafları, başarılı fotoğraf sanatçısı Fethi Karaduman tarafından çekildi.

    Ayşe Saran "Kavga Başladı" albümünde; yaşadığımız toplumsal döneme ve hayata olan bakış açısına dair, son derece yalın, samimi ve sert bir eleştirel tavır sergiliyor.

"KAVGA BAŞLADI" ( iTunes - TTNet Müzik )
1. Ben Senin Gibi Biri Değilim
Söz: Ayşe Saran - Harun Can & Müzik: Össan Deneç
2. Kimim Ben
Söz & Müzik: Össan Deneç
3. Sahte
Söz: Ayşe Saran & Müzik: Össan Deneç
4. Ölüm Marşı
Söz & Müzik: Össan Deneç
5. Binlerce Çöl Kadar (Babakale)
Söz: Ayşe Saran & Müzik: Össan Deneç
6. Taarruz
Söz: Ayşe Saran & Össan Deneç & Müzik: Össan Deneç
7. Balad
Söz: Ayşe Saran & Müzik: Ossan Deneç
8. Bir Köşede
Söz & Müzik: Ete Kurttekin
10. Sessizce
Söz: Ayşe Saran & Össan Deneç & Müzik: Össan Deneç
11. Hayal Kursam
Söz & Müzik: Össan Deneç
0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi