14 Nisan 2014 Pazartesi

İskender Paydaş ve Atiye "Yetmez" Diyor


   Başarılı prodüktör İskender Paydaş ve pop müziğin genç yıldızı Atiye sürpriz bir projeyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

   Dijital müzik platformlarından yayınlanmaya başlayan "Yetmez" şarkısının sözleri Murat Güneş’e, beste ve düzenlemesi İskender Paydaş’a ait. "Yetmez", müziklerini İskender Paydaş’ın yaptığı, “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” filminin final sahnesinde Atiye tarafından seslendirilmişti. Şarkının klibi filmin de yönetmeni olan Ketche tarafından, Orion stüdyolarında 12 saat süren çalışmalar sonunda tamamlandı.YETMEZ ( iTunes - TTNet Müzik )
Giderek acı vermez, alışır hissetmez
Yüreğin yorgun, yolun uzun, yaşlı düşlerin
Uyuşurken için, tutuşur her hayalin
Büyümek derler, deler geçer yıllara gücün

Yeter mi?
Yetmez, canını yakarlar
Yetmez, dahası var
Dört başı mamur, asil vakur

Onlardan ol, seni alkışlarlar
Yetmez, seni yakalarlar
Yetmez, kanadını koparırlar
Öylece dur, inatçı gurur

Aslında bu işte bir yalnızlık var
Öylece dur, yalancı huzur

Bir ağaç kadar hürsün, toprağına sürgün
Yarına kırgın, düne yakın paslı sözlerin
Kalbine tutkunsan, sana mecnun derler
Sevmeyi sorsan ne bilirler
Hasrete ömrün yeter mi?
Sor yaşadığın hayat senin mi?


   İskender Paydaş şarkı için: “Yetmez üç yıl önce rüyamda yaptığım bir şarkı. Rüyamda Atiye söylüyordu. Şimdi rüyam gerçekleşti. Bu şarkının davullarını çalmaktan ve vokal yapmaktan ayrı bir zevk aldım”

   Atiye, 2014 yılının heyecan verici projelerinden biri olarak gördüğü “Yetmez” ve İskender Paydaş birlikteliği için ise; “Şarkıyı ilk duyduğumda çok heyecanlandım. Hem nostaljik hem güçlü bir karışım. Tam bir İskender Paydaş çalışması. Murat Güneş’inde yazdığı sözler, müziğin hikayesi ile birebir örtüştü.” dedi.

   İskender Paydaş ve Atiye’nin müzikal uyumlarının en verimli çalışmalarından biri olan şarkının söz yazarı Murat Güneş “Yetmez” ile ilgili olarak; “ Bu şarkı bize dayatılan bütün her şeye bir başkaldırı aslında. Bir şarkı yazarı olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Bunca aşk şarkısının içine yaşama dair bir şarkı da ekleyebildiğim için.” diyor.0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi