16 Nisan 2014 Çarşamba

Umut Kaya "Gün Olur Devran Döner"


   Kendi adını verdiği ilk stüdyo albümünü 2008 yılında yayımlayan Umut Kaya, beş yıl aranın ardından Pasaj Müzik etiketiyle ikinci albümü “Gün Olur Devran Döner” ile sessizliğini bozdu.

   Söz ve müzikleri Umut Kaya imzalı 11 şarkıdan oluşan “Gün Olur Devran Döner”in prodüktörlüğünü Hakan Uğurtan Yılmaz ve Mutlu Şahan birlikte yaptı. Tüm vokal ve gitar performansları Umut Kaya tarafından yapılan albümde sanatçıya Erdem Avcı (bas gitar) ve Burçin İşbilen (davul) eşlik etti. Vokal kayıtları, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Stüdyoları'nda, enstrüman kayıtları ise İzmir Rockvarium Stüdyolarında yapılan albümün miks'lerini Türkay Nişancı,mastering'ini Çağlar Türkmen yaptı. 

"GÜN OLUR DEVRAN DÖNER" ( TTNet Müzik - )
 1. Canım Çok Yanıyor
 2. Öpüyorum
 3. Kalbimin Teli Koptu
 4. Her Zaman Yanındayım
 5. Gün Olur Devran Döner
 6. Yegane Aşk
 7. Tilki
 8. Senin Gibi Olsun (Rakı)
 9. Hakkınız Yoktu
 10. Balad
 11. Son
   “Gün Olur Devran Döner”in ilk klibi Barış Kırımşelioğlu yönetmenliğinde “Canım Çok Yanıyor” adlı şarkıya çekildi. İstanbul Haydarpaşa Garı’nda çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Eray Mert yaptı. Prodüksiyonu 30 kişilik ekiple çekilen klipte Umut Kaya’ya, ünlü oyuncu ve sunucu İbrahim Ümit Kantarcılar ve Gamze Topuz haricinde Deniz Sipahi, Firuze Gamze Aksu, Didem Kaynak, İlker Metin Kurşova ve Ali Ege Gültekin eşlik etti.

0 yorum:

Yorum Gönder

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi