24 Nisan 2014 Perşembe

"Yok Öyle Kararlı Şeyler" Karşınızda!   Indie/alternatif tarzına yerel bir uyarlama getiren Yok Öyle Kararlı Şeyler, kendi adını taşıyan ilk profesyonel albümleri ile karşınızda!

   2012 yılının Kasım ayında, ‘II. Be The Band’ müzik yarışmasında finale kalan Yok Öyle Kararlı Şeyler, ilk albümlerini bağımsız müzik platformu ‘Müzik Hayvanı’ desteği ile Şubat 2013 tarihinde çıkarmıştı. Şimdi ise grubun adını taşıyan albümleri ile müzik piyasasının kafasını keyifli bir şekilde fazlasıyla karıştıracak!

   Albümü, Serdar Ateşer prodüktörlüğünde Babajım İstanbul Studios&Mastering’de hazırlayan grup, albümün soundunu, "batının iyi taraflarını alan rock müzik yapıyoruz, ama tersi de olabilir…” şeklinde tanımlıyor. ‘Bir Sherlock Değilsin’ şarkısında Akın Eldes gitarıyla gruba eşlik ederken, çıkış şarkısı olan ‘34’de ise Mor ve Ötesi’nin vokalisti Harun Tekin düeti karşımıza çıkıyor.

   Veysel Cihan Hızar yönetmenliğinde, İstanbul’un farklı bir çok mekanında çekilen ‘34’ klibi ve şarkısı için grup şunları söylüyor: “34; İstanbul'un kaosundan nefret eden kararsız ruhların şehre karşı gizlice memnuniyet beslemesi üzerine kurgulu bir şarkı. Klipte işlenen İstanbul, alışılagelmiş görüntülerden çok, daha telaşe sahnelerden oluşuyor. Geç kalmanın olağan sayıldığı günlük tempoda klip kendi sahnesine geciken grup elemanlarının hikayesini anlatıyor.”

"YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER" (iTunes - Youtube - Deezer - Spotify - TTNetMüzik)
  1. Nefret Söylemi
  2. Bazı Şeyler
  3. 34(ft.Harun Tekin)
  4. Hiçbirşeyizm(ft.Akın Eldes)
  5. Domates
  6. Ayaz'a
  7. Keyif Düğünü
  8. Dokun Yare
  9. Bir Sherlock Değilsin
  10. Özümden Çok
     Gündelik temalı, mizahi konseptli sözleri ile şarkı üretimine özen gösteren topluluk, davulcularının ‘Educatedear’ konseptiyle de eğlenceli videolar ve şovlar sergiliyor. Şarkılarını resimleştirmeyi tarz edinen YÖKŞ, çizim ve illüstrasyonlardan oluşan t-shirt, şapka gibi çeşitli ürünler ile de dikkatleri üzerine topluyor.

 
 
YOK ÖYLE KARARLI ŞEYLER
Erdem Topsakal (vokal/gitar)
Boğaç Soydemir (davul)
Emrah Fıçıcı (elektrik gitar)
Çagrı Özer (klavye/geri vokal)
Ramazan Kırdım (bas)


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi