6 Temmuz 2014 Pazar

İlhan Şeşen'den Yeni Albüm: "Gel"


     İlhan Şeşen yedi yıl aradan sonra beşinci solo albümü "Gel"i Aşk Müzik etiketiyle yayımlıyor...

     İlhan Şeşen'in yeni albümü "Gel"de sözü ve müzikleri İlhan Şeşen imzalı 12 yeni şarkı yer alıyor. Albümün ilk klibi "Acıdır Aşk" şarkısına Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilirken klipte İlhan Şeşen'e Aydan Şener eşlik etti.

    "Gel"de daha önceki solo çalışmalarından farklı olarak gitar ağırlıklı akustik bir sound tercih edilmiş. Kürşat Başar’ın saksafonu ve Burçin Büke’nin piyanosu eşliğinde seslendirdiği “Aşk Bitti” isimli şarkısı farklı bir projenin habercisi olarak albümde yer alıyor. 

   Geçtiğimiz yıllarda talihsiz bir şekilde aramızdan ayrılan genç ve yetenekli müzisyen Serhan Şeşen’in düzenlemesini yapmış olduğu “Mış Baba” isimli şarkı ise üzerine sadece vokal eklenerek o gün yapılmış orjinal hali ile albümde yer alıyor. Vokalleri anlamlı kılan diğer bir özellik; Grup Gündoğarken üyeleri Burhan, Gökan ve İlhan Şeşen’in çocukları ile birlikte “Şeşen Ailesi” olarak Serhan’ın anısına şarkıyı seslendirilmiş olmaları. Ailecek müzisyen olan Şeşen ailesi bu albümde ayrıca; sanatçının kızı Melis Kılman Şeşen vokallerde, oğlu Fuat Şeşen “Yeşillikler İçinde” şarkısının düzenlenmesinde, damadı Hakan Kılman ise “İnsansın” şarkısındaki tronbon soloları ile albümde yer alıyorlar.

"GEL" ( iTunes- )
1. Acıdır Aşk
2. Cumartesi
3. Sen Gidince 
4. Oralarda Mutlu musun 
5. İnsansın 
6. Aşk Bitti
7. Mış Baba8. Ne İstesem Oluyor
9. Telde Kuş
10. Sana Beni Veremem
11. Yeşillikler İçinde 12. Yetmez mi


 0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi