21 Kasım 2014 Cuma

Ceyl'an Ertem "Amansız Gücenik"


     Türkiye’nin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl’an Ertem'in üçüncü albümü "Amansız Gücenik" Sony Music etiketiyle yayımlandı!

      Prodüktörlüğünü Can Güngör’ün üstlendiği “Amansız Gücenik” albümünde 13 şarkı yer alıyor. Ceyl’an Ertem, albümünde sekiz şarkının söz ve müziğine imzasını atarken Cem Tuncer, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Cenk Erdoğan ve Elif Çağlar gibi değerli müzisyenlerin de şarkıları yer alıyor. Ayrıca sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Umut Var” ve Yıldız Tilbe’nin Ertem’e özel kaleme aldığı “Kahroloji” isimli yepyeni bir şarkısı da albümde bulunuyor.

      Ceyl’an Ertem, daha önce birçok kez sahnede seslendirdiği ve yorumuyla büyük beğeni topladığı, Yıldız Tilbe’nin “El Adamı” şarkısına müzikseverlerden gelen yoğun talep üzerine “Amansız Gücenik” albümünde yer verdi. Sözleri Şahin Çandır, bestesi ise Avni Anıl’a ait olan bir Türk Sanat Müziği klasiği “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” eserine de sesiyle yeniden hayat veren Ceyl’an Ertem, albümde saklı parça olarak yer alan bu şarkıda da Can Güngör’le düet yaptı.

      Albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in “Amansız Gücenik” albümünün kapak ve kartonet tasarımını ise Burcu Ürgüt hazırladı. Ceyl’an Ertem’in; adını ünlü şair Edip Cansever’in "Ben Ruhi Bey Nasılım" şiirinde geçen bir tasvirden alan “Amansız Gücenik” albümü bugün müzik marketlerdeki yerini aldı.

AMANSIZ GÜCENİK (iTunes - TTNetMüzik - Deezer - Spotify )
1. Hırpalandı Mayıs
2. Beş Gündür
3. Gidiyor
4. Bile İsteye
5. Umut Var
6. Naif
7. Kahroloji
8. Yorgun Eller
9. Bu Bardak Dolsun
10. Gideni Tutma
11. Bitince
12. El Adamı
13. Şarkıcınım


0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi