17 Şubat 2017 Cuma

Ceyl’an Ertem'den "Yine de Amin"


      Ceyl’an Ertem’in prodüktörlüğünü üstlendiği beşinci stüdyo albümü "Yine de Amin" Sony Music etiketiyle yayımlandı.

      "Yine de Amin"de 11 şarkı ve 1 remix ile toplam 12 şarkıdan oluşuyor. Albümün kayıtları Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nin konser salonunda canlı çalınarak gerçekleştirildi. Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Adem Gülşen, İstanbul Strings gibi Türkiye’nin birbirinden yetenekli müzisyenlerinden kurulu 25 kişilik kadro Gaziantep’teki konser salonunda 5 gün boyunca “Yine de Amin”in oluşmasında emek verdi.

      "Yine de Amin"de Ceyl’an Ertem'in yanında Yıldız Tilbe ve Sıla şarkıları da yer alıyor. Albümün aranjörleri arasında birbirinden değerli isimlerin katkıları da büyük önem taşıyor. Cenk Erdoğan, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Steven Kamperman ve Tunç Çakır’ın aranjeleri yaptığı albümün miksleri Berk Kula, mastering’i Alex Psaroudakis tarafından hazırlandı.

      Bu beşinci stüdyo albümünde, albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in albüm kapak görseli ise ünlü Türk ressam Taner Ceylan’ın 2012 yılına ait “Ten Kafesi (Cage of Flesh)” ismini verdiği tuval üzerine yağlıboya eseri oldu.

0 yorum:

Yorum Gönderme

"Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim."

Dede Efendi